Penzion 406

www.penzion406.cz

Penzion 406

Levné ubytování v klidné obci Lázně Kynžvart

Penzion 406 a Villa Eva

Nadstandartní služby jako masáže a kosmenika

Uklidňující prostředí blízko města Mariánské Lázně a zámku Kynžvart v CHKO Slavkovský les

Penzion 406

Rádi Vás uvítáme v rodinném penzionu, který leží v klidné okrajové části Lázeňského města Lázně Kynžvart.

Ubytování je vhodné pro návštěvníky, kteří si chtějí odpočinout v krásném a klidném prostředí Slavkovského lesa.

Čínské harmonizační cvičení čchi kung

Cvičení je zaměřeno na zlepšení zdraví a obnovu ztracené energie.

Lázně Kynžvart a okolí

V širokém údolí, kde se k sobě přibližují poslední výběžky Karlovarské vysočiny a Českého lesa, leží na jižních svazích Slavkovského lesa a uprostřed trojúhelníku lázeňských měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně - Lázně Kynžvart.

fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie

Historie Kynžvartu sahá do 2. poloviny 13. století. Přemysl Otakar II. nechal na strmém ostrohu postavit pomezní hrad Kunigeswart, jehož zříceniny se zachovaly nad městem.

Dominantou města je na západním svahu položená lázeňská čtvrť, která vděčí za svůj vznik třem darům přírody: blahodárnému klimatu, minerálním pramenům a ložiskům slatiny v okolí. Do roku 1950 se zde po dobu skoro 100 let léčili dospělí, nyní však jsou lázně určeny jen dětským pacientům, trpícím problémy horních cest dýchacích a kožních onemocnění. Další dominantou města je nově zrekonstruovaný renesanční zámek Kynžvart s rozlehlým zámeckým parkem. Centrum města tvoří náměstí, kterému vévodí ze severní strany historická budova radnice a z jižní strany kostel sv. Markéty.

fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie

Pobyt v lázeňském zařízení lze zpestřit návštěvou místních pamětihodností, procházkou parkem či objevováním nespočetných naučných stezek. Vedle hradní zříceniny a pohádkového zámku se můžete zatoulat třeba k židovskému hřbitovu nebo k přírodní památce Kynžvartský kámen, žulovému bloku s dokonale vyvinutými pseudoškrapy. Zajímavosti v okolí nabízí i Slavkovský les, který můžete částečně poznat díky naučné stezce Smraďoch nebo Kladským rašeliništím.

fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie

Lázně Kynžvart
Dětská lázeňská léčebna Lázně Kynžvart
CHKO Slavkovský les
Mariánské Lázně
Město Cheb
.

© Copyright - Penzion 406 2010
webdesign idea-design.cz